Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

KrásaVlasy

4 rady pre ozdravenie zničených vlasov po lete

Pre väčšinu ľudí znamená leto relax, oddych, načerpanie nových síl po únavnom roku. Naše vlasy však počas leta trpia. Slnkom, teplo, morská voda či celé dni v bazéne ich vyčerpávajú. Vlasy sa štiepia a vysušujú.

 

 

Vlasy po lete tak často vyzerajú bez života a dlho pestované vlasy sú opäť zrelé na strihanie. Tento problém pozná takmer každá žena a spôsobuje jej nočné mory rok čo rok. Pripravili sme si pre vás pár rád, ako sa o vlasy starať po vyčerpávajúcom lete, aby sa do nich znova vrátil život a boli vašou ozdobou.

 

Doprajte vlasom oddych

Zničené vlasy

Ako je všeobecne známe, vlasom najviac ubližujú fény, žehličky či kulmy. Doprajte vlasom po lete oddych a pokúste sa takejto starostlivosť nejaký čas vyhýbať aspoň do istej miery. Rovnako vašim vlasom doprajte nejaký čas bez farbenia, ktoré pre vlasy tiež predstavuje veľkú záťaž. Ak sú vaše vlasy po lete zničené, veľmi im pomôžete ak ich podstrihnete aj o malý kúsok. Regeneráciu im tak uľahčíte, odstránite totiž najviac zničené časti.

 

Nezabúdajte na hydratačné šampóny či oleje

Jednoznačnou voľbou po lete sú hydratačné šampóny. Vlasy regenerujú a naprávajú škody, ktoré počas leta slnko, chlór a soľ napáchali. Nezabúdajte ani na oleje. Tie vlasy vyživujú, navracajú im stratený lesk a navyše vlasy obaľujú ochrannou vrstvou, ktorá zabraňuje ďalšiemu ničeniu, respektíve ho spomaľuje. Škodu nespôsobia ani rôzne hydratačné masky, ktorých je v obchodoch naozaj veľké množstvo. Tie pôsobia na vlasy vyživujú do hĺbky.

 

Domáci recept na záchranu vlasov

Starostlivosť o vlasy nie je lacná záležitosť a najmä po lete si to často vyžaduje vysokú investíciu. Preto mnoho žien siaha po domácich receptoch. Tie sa využívajú už dlhé roky a mnohé ženy im ostávajú verné dlhodobo, čo svedčí o viditeľných výsledkoch.

Maska z olivového oleja je pravdepodobne medzi domácimi maskami najpopulárnejšia. Olivový olej je veľmi zdravý a obsahuje látky, ktoré sú pre lámajúce sa zničené vlasy priam ideálne. Túto masku pripravíte zmiešaním jedného vajíčka a dvoch polievkových lyžíc olivového oleja. Masku nechajte na vlasoch pôsobiť 30 minút a potom ju dôkladne zmyte. Tento proces opakujte minimálne raz do týždňa. Táto maska je pre vás ako stvorená aj v prípade, že trpíte lupinami

 

Pomáhajte vlasom aj zvnútra

Hydratácia vlasov

Mnoho ľudí netuší, že vzhľad vlasov nezáleží len od vonkajšej starostlivosti. Príjem veľkého množstva tekutín vlasy hydratuje. Preto si zabezpečte dostatočný pitný režim počas celého dňa. Nezabúdajte ani na dostatočný príjem vitamínov a bielkovín.

 

Dodržiavajte tieto rady a pravidlá aj počas nasledujúceho leta, nie len keď sa leto skončí, a vôbec nebudete musieť premýšľať, ako vaše vlasy po lete zachrániť. Plus počas leta dbajte na ochrane vlasov pokrývkou hlavy. Či už ide o klobúk alebo šiltovku, vaše vlasy to ochráni pred priamym slnečným svetlom. Vlasy si tiež chráňte prípravkami s UV faktorom. Ten vaše vlasy ochráni pred vyblednutím aj ničením. Za správnu starostlivosť sa vám vaše vlasy odvďačia.

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.