Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

KozmetikaKrásaVlasy

Tipy pre starostlivosť o pleť, vlasy a pery v zime

Zima je nádherné ročné obdobie, ktoré však so sebou často prináša problémy so suchou pokožkou a popraskaným perám, ak sa im nevenujeme dostatočne. Prinášame vám niekoľko tipov ako sa týmto problémom vyhnúť.

 

Hydratujte denne

Studené počasie a chladné vetry zhoršujú stav suchej kože. Hydratačné krémy sú nevyhnutné počas zimy. Tónujte a hydratujte po každom čistení, aby sa zachovala a doplnila vlhkosť pokožky. Každý večer používajte hydratačný nočný krém. Aplikujte denný hydratačný krém okolo očí a na suché miesta každé ráno. Použite pastu z mletého zeleného gramového prášku namiesto mydla, aby ste sa dopracovali k jemnej a pružnejšej pokožke. Môžete tiež miešať s tvarohom / surovým mliekom.

 

Olejová terapia

Natrite si pokožku s troškou kokosového oleja pred kúpaním, aby ste vyliečili najsuchšie miesta. Použite krémové mydlo, ktoré dodáva pleti pružnosť.

 Starostlivosť o pery

Pery si nelížte a neohrýzajte z nej pokožku. Koža nikdy nebude mať šancu na uzdravenie, ak ju budete hrýzť. Bude stále hrubšia a po čase vám pery sčernejú. Je ťažké sa zbaviť tohto zlozvyku, ale stojí to za to. Niekoľkokrát počas dňa si aplikujte pomádu na pery s faktorom SPF15 alebo 20. Je plusom, keď váš balzam obsahuje vitamín E alebo bambucké maslo.

 

Starostlivosť o vlasy

V žiadnom prípade nechoďte von s mokrými vlasmi. Vlasy sa polámu a vy môžete prechladnúť. Vyhnite sa používaniu fénov a kuliem. A aj keď používate tieto zariadenia, použite pred tým kondicionér.

Starostlivosť o pery v zime

 

Dozerajte na stravu

Vaša štruktúra pokožky závisí nielen od vonkajších faktorov, ale aj od potravín, ktoré skonzumujete. Správny vyvážený príjem potravy pomáha pri omladení pokožky. Voda je pre naše telo nevyhnutná a príjem 3-4 litrov denne by sa malo dodržiavať. Voda pomáha pri udržiavaní vlhkosti pokožky. Ovocie a zelenina   každodennej strave uvoľňuje do organizmu veľa vody a vitamínov.

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.