Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

KrásaVlasy

7 spôsobov ako si ničíme vlasy

Zmenou účesu sa mení celý náš vzhľad. Z romantických vĺn prechádzame na chic kratšie strihy, aby sme sa o pol roka mohli zmeniť na blondínku. Niekedy sa však meníme nechcene, vlasy nám odstávajú do všetkých strán, trápia nás rozštiepené končeky

 

 

Farbenie, fúkanie horúcim vzduchom, nekonečný zástup stylingových prípravkov – to sú hlavné zbrane, ktoré dokážu z vlasov vysať lesk a krásu. Existujú však aj nenápadnejšie spôsoby, ako si ničíme krásu vlasov.

 

Ako najčastejšie škodíme vlasom

Medzi hlavné vlasové prehrešky patria:

 

Sulfáty v šampónoch

Krásne vonia, tvorí bohatú penu, nemáte po jeho použití lupiny, tak čo viac si priať? Rozhodne by ste mali skontrolovať zloženie šampónu a vyberať šampón bez obsahu sulfátov. Namiesto nich používajte šampóny s obsahom argánového alebo jojobového oleja, ktoré udržiavajú vo vlasoch vlhkosť bez toho, aby ich ničili.

 

Sušenie vlasov uterákom

Jemnejšie pôsobí napríklad bavlnené tričko, ale ani ním netreba vlasy šúchať. Jemne pritláčajte látku na vlasy a potom na končeky naneste trochu argánového oleja.

 

Fén bez plastových nadstavcov

Aj tie vaše sa váľajú niekde v pôvodnej škatuli na dne skrine? Na prvý pohľad pôsobia ako zbytočný kus plastu, ale práve vďaka nim nesušíme vlasy úplne zblízka. Zároveň zmenšujú otvor, cez ktorý prúdi horúci vzduch a my môžeme sušiť vlasy cielenejšie.

Zničené vlasy - fén

 

Gumené gumičky

Do kozmetickej tašky nepatria plastové ani gumené gumičky, pretože narúšajú štruktúru vlasov a tie sú potom slabšie a vypadávajú, alebo sa lámu. Používajte iba také, ktoré sú celé pokryté látkou.

 

Vlasy vkuse zopnuté

Každý deň nosíte vlasy zopnuté v cope alebo drdole – takto vlasy prehnane napínate, čo vedie k ich oslabovaniu a vypadávaniu. Riedke vlasy nesvedčia absolútne nikomu, preto ich občas nechajte rozpustené a zabudnite na look spojený s extra uhladenými vlasmi tuho zopnutými gumičkou.

 

Kučeravým a vlnitým vlasom nedodávate olej

Tieto typy vlasov patria k tým najsuchším. Zatiaľ čo pre majiteľky jemných, rovných vlasov je predstava oleja vo vlasoch nočnou morou, krásky s vlnami a kučierkami by to mali brať ako samozrejmosť.

DIY masky na vlasy

Suché vlasy, ktorým nie je dopriata potrebná starostlivosť, odstávajú na všetky strany a jednotlivé pramene sa rozpadávajú. Keď im dodáte trochu argánového, kokosového alebo jojobového oleja, budú pramene kompaktnejšie a kučery budú vyzerať zdravšie. Stačí si malé množstvo rozotrieť v dlani a počas sušenia umytých vlasov ho jemne naniesť od končekov smerom hore tak, že budete vlny vlasov jemne nadvihovať. Končeky si zaslúžia extra dávku oleja aj medzi dvoma umývaniami vlasov. Nejde o to použiť veľa oleja naraz, ale používať ho pravidelne.

 

Priveľa nezdravého jedla

Na záver jednoznačná rada pre všetky typy vlasov. Vlasy sú krásne vďaka proteínom, omega-3-nenasýteným kyselinám, železu, zinku a vitamínu C, ktoré keď nebudete mať obsiahnuté v strave, budú chýbať aj vašim vlasom. Stavte preto na zeleninu, ovocie, orechy a oleje.

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.