7 spôsobov ako si ničíme vlasy

Zmenou účesu sa mení celý náš vzhľad. Z romantických vĺn prechádzame na chic kratšie strihy, aby sme sa o pol roka mohli zmeniť na blondínku. Niekedy sa však meníme nechcene, vlasy nám odstávajú do všetkých strán, trápia nás rozštiepené končeky

Farbenie, fúkanie horúcim vzduchom, nekonečný zástup stylingových prípravkov – to sú hlavné zbrane, ktoré dokážu z vlasov vysať lesk a krásu. Existujú však aj nenápadnejšie spôsoby, ako si ničíme krásu vlasov.

 

Ako najčastejšie škodíme vlasom

Medzi hlavné vlasové prehrešky patria:

 

1 Sulfáty v šampónoch

Krásne vonia, tvorí bohatú penu, nemáte po jeho použití lupiny, tak čo viac si priať? Rozhodne by ste mali skontrolovať zloženie šampónu a vyberať šampón bez obsahu sulfátov. Namiesto nich používajte šampóny s obsahom argánového alebo jojobového oleja, ktoré udržiavajú vo vlasoch vlhkosť bez toho, aby ich ničili.

 

2 Sušenie vlasov uterákom

Jemnejšie pôsobí napríklad bavlnené tričko, ale ani ním netreba vlasy šúchať. Jemne pritláčajte látku na vlasy a potom na končeky naneste trochu argánového oleja.

 

3 Fén bez plastových nadstavcov

Zničené vlasy - fén

Aj tie vaše sa váľajú niekde v pôvodnej škatuli na dne skrine? Na prvý pohľad pôsobia ako zbytočný kus plastu, ale práve vďaka nim nesušíme vlasy úplne zblízka. Zároveň zmenšujú otvor, cez ktorý prúdi horúci vzduch a my môžeme sušiť vlasy cielenejšie.

 

4 Gumené gumičky

Do kozmetickej tašky nepatria plastové ani gumené gumičky, pretože narúšajú štruktúru vlasov a tie sú potom slabšie a vypadávajú, alebo sa lámu. Používajte iba také, ktoré sú celé pokryté látkou.

 

5 Vlasy vkuse zopnuté

Každý deň nosíte vlasy zopnuté v cope alebo drdole – takto vlasy prehnane napínate, čo vedie k ich oslabovaniu a vypadávaniu. Riedke vlasy nesvedčia absolútne nikomu, preto ich občas nechajte rozpustené a zabudnite na look spojený s extra uhladenými vlasmi tuho zopnutými gumičkou.

 

6 Kučeravým a vlnitým vlasom nedodávate olej

DIY masky na vlasy

Tieto typy vlasov patria k tým najsuchším. Zatiaľ čo pre majiteľky jemných, rovných vlasov je predstava oleja vo vlasoch nočnou morou, krásky s vlnami a kučierkami by to mali brať ako samozrejmosť.

Suché vlasy, ktorým nie je dopriata potrebná starostlivosť, odstávajú na všetky strany a jednotlivé pramene sa rozpadávajú. Keď im dodáte trochu argánového, kokosového alebo jojobového oleja, budú pramene kompaktnejšie a kučery budú vyzerať zdravšie. Stačí si malé množstvo rozotrieť v dlani a počas sušenia umytých vlasov ho jemne naniesť od končekov smerom hore tak, že budete vlny vlasov jemne nadvihovať. Končeky si zaslúžia extra dávku oleja aj medzi dvoma umývaniami vlasov. Nejde o to použiť veľa oleja naraz, ale používať ho pravidelne.

 

7 Priveľa nezdravého jedla

Na záver jednoznačná rada pre všetky typy vlasov. Vlasy sú krásne vďaka proteínom, omega-3-nenasýteným kyselinám, železu, zinku a vitamínu C, ktoré keď nebudete mať obsiahnuté v strave, budú chýbať aj vašim vlasom. Stavte preto na zeleninu, ovocie, orechy a oleje.

 

Obrázky: pexels.com