Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

KrásaNechty

Gélové alebo akrylové nechty – ktorá je správna voľba?

Nebudeme si klamať keď povieme, že upravené nechty sú vizitkou každej ženy. No len máloktorá má svoje prirodzené nechty podľa jej predstáv.

 

 

Časté štiepenie, lámanie, oslabené nechty. Určite každá pozná situáciu, kedy si ich nevie dopestovať do vysnívanej dĺžky, pretože necht sa zlomí hneď, ako trochu podrastie. Nechty si vyžadujú takmer každodennú starostlivosť. Pilníkovanie, odlakovanie a opätovné lakovanie – činnosti opakujúce sa každý deň. Pretože necht sa aj pri menšom náraze rozštiepi a lak sa ošúcha.

Mnoho žien túto snahu časom vzdáva a siaha po alternatíve, ktorá si vyžaduje omnoho menšiu starostlivosť, a to sú gélové či akrylové nechty. V tomto článku sa dočítate, aké sú ich výhody a nevýhody a ktoré sú tá správna voľba pre vás.

 

Akrylové nechty pre ťažko pracujúce ženy

Akrylové nechty sa aplikujú už roky a stále sú v kozmetickom priemysle často využívané. Najčastejšie po nich siahajú ženy, ktorých ruky sú vystavené mechanickej práci, keďže sú odolnejšie. Ďalšie „pre“ pri výbere tohto druhu nechtov sme vybrali dole.

Akrylové nechty

Výhody akrylových nechtov

 • Jednoduchá oprava nechtov. Keď sa vám necht zlomí, nemusíte hneď bežať do salónu, ale opraviť si ho viete aj v pohodlí svojho domova;
 • Akrylové nechty sa jednoduchšie odstraňujú. Nie je potrebné odbrusovanie, odstraňujú sa jednoducho pomocou acetónu, v ktorom sa rozpustia;
 • Cenovo sú celkovo dostupnejšie ako gélové nechty.

 

Nevýhody akrylových nechtov

Ako všetko, tak aj akrylové nechty majú svoje nevýhody:

 • Zápach pri nanášaní prípravkov na nechty je silný a niektoré ženu môžu pociťovať nevoľnosť;
 • Nechty vyzerajú menej prirodzene;
 • Akrylové nechty časom ožltnú a pri niektorých farbách to nezanecháva dobrý dojem;
 • Lak na tomto druhu nechtov nie je taký lesklý ako napríklad pri gélových.

 

Gélové nechty – prirodzenejšie vyzerajúca alternatíva

Gélové nechtypružnejšie a mäkšie. Aj preto vyzerajú veľmi prirodzene. Podobne ako akrylové sú však odolné, čo zabezpečuje práve pružnosť. Po gélových nechtoch siahajú práve ženy, ktoré majú oslabené nechty a táto alternatíva ich nechty chráni. Vytvárajú sa pomocou gélu, ktorý sa nanáša na nechty a zasychá pod UV lampou, následne sa tvarujú a lakujú.

Gélové nechty si môžete vytvoriť aj sami (postup pre gélové nechty), prípadne nájsť si nechtárku. ktorá sa špecializuje na gélové nechty. Tak či onak, produkty pre gélové nechty dnes už nie sú až tak drahé a existuje viacero voerených e-shopov, kde za málo peňazí kúpite všetko pre gélové nechty.

Gélové nechty

 

Výhody gélových nechtov

Ďalšie výhody gélových nechtov sú:

 • Ich lesk. Ten ich robí ešte prirodzenejšími;
 • ekologickejšie a ich vytváranie nesprevádza žiadny zápach;
 • Skrášliť sa dajú veľkým množstvom materiálov a farieb.

 

Nevýhody gélových nechtov

 • Pri ich odstraňovaní je nutné pilníkovanie, čo môže poškodiť aj prirodzený necht;
 • drahšie;
 • Sú o niečo krehkejšie ako akrylové nechty;
 • Opraviť vám zlomený necht vedia najmä v salóne, keďže je potrebný gél aj UV lampa.

Gélové nechty

 

Ak ste sa našli v tomto článku, máte pocit, že sme opisovali presne váš problém a chápete, čo je to mať oslabené, lámajúce sa a zničené nechty, ktoré nezanechávajú v spoločnosti dobrý dojem, viete po akej alternatíve siahnuť.

Či už bude vaša voľba akrylové alebo gélové nechty, určite budete spokojné. Veď určite aj vy chcete, aby vás vaše ruky prezentovali a nemuseli ste sa za ne hanbiť.

Ďalšie tipy pre krásu si pozrite na webe krasaastyl.sk.

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.

One thought on “Gélové alebo akrylové nechty – ktorá je správna voľba?

Comments are closed.