Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

Móda

Móda Jeseň 2023 – aké budú farby a vzory jesene?

S ročnými obdobiami sa menia aj farebné škály oblečenia, ktoré sú aktuálne „in“. Aj keď teploty stále nepadli nízko, obchody už vymenili letné oblečenie na figurínach za jesenné trendy. A keďže sa jeseň naozaj blíži, určite nie je zbytočné sa na ňu poriadne pripraviť už v predstihu. Preto sme si pre vás pripravili článok o tom, aké farby budú trendy túto jeseň.

 

 

Móda na jeseň
Móda na jeseň

 

Tohtoročnú jeseň ovládne fialová

Pokiaľ máte vo svojom šatníku niečo fialové, túto jeseň to určite využijete. Fialová farba bude vo výkladoch obchodov túto sezónu vynikať. Módni návrhári už dali jasne najavo, že vo fialovej budú populárne nielen menšie kúsky oblečenia, ale aj kabáty, zimné bundy, športové mikiny či kabelky.

Preto sa nebojte do svojich outfitov zakomponovať kúsky, ktoré už vo svojom šatníku v tejto farbe aristokratov už máte. Svoje outfity však neprekombinujte. Bohato bude stačiť jeden fialový kúsok, ktorý sa po doplnení bielou alebo krémovou farbou, bude na vás krásne vynímať.

 

K fialovej sa pridá červená

S fialovou farbou bude vo výkladoch zápasiť sýta červená. V tejto farbe budú tiež dostupné aj kúsky ako sú kabáty, kabelky, nohavice či dámske čiapky. Takže pokiaľ nie ste fanúšičkami fialovej, možno sa nájdete práve v tejto farbe. Do jesene 2023 ju vniesli značky ako Victoria Beckham, Prada či Prabal Gurung.

 

Jeseň oživia aj žltá či oranžová

Tohtoročnou jeseňou nás budú sprevádzať aj farby ako žltá a oranžová, ktoré ju určite urobia pestrejšou. Pri žltej farbe pôjde o bledšie odtiene, nehovoríme o žiarivých odtieňoch ako je kanárikovo žltá. Táto farba doteraz vynikala najmä pri jarných návrhoch, no tento rok sa dostal aj na móla medzi jesenné kúsky.

Pri slove jeseň si mnoho ľudí predstaví padajúce lístie. A presne to bude pripomínať aj oblečenie v nákupných centrách. Medzi farby jesene sa totiž dostala aj oranžová v odtieňoch padajúceho lístia.

Žltý kabát na jeseň
Žltý kabát na jeseň

 

Šampanské pre milovníkov neutrálnych farieb

Aby ste sa vedeli na jeseň dokonale pripraviť, do šatníkov určite zahrňte aj oblečenie vo farbách ružovej. V tomto prípade však nejde o obyčajnú ružovú ale o akúsi kombináciu ružovej a červenej. „In“ bude aj sýta modrá farba, z bledších odtieňov to bude farba šampanského, zaboduje aj elegantná zelená či šedá.

A keďže farby nie sú to jediné podstatné, pripomeňme si aj štýly, vzory a konkrétne kúsky, ktoré toto ročné obdobie ovládnu.

 

Kvetinové vzory, menčestráky či veľké kabelky

Kvetinové vzory, ktoré z módy asi nikdy nevyjdú, budú populárne aj túto jeseň. Poďakovať sa za ne môžeme značkám ako Prada či Marc Jacobs.

Uplynulé obdobie sa nieslo prevažne v znamení malých kabeliek, ktoré boli dosť veľké akurát na mobil a peňaženku. Na jeseň sa to zmení. V obchodoch sa objavia veľké kabelky, ale naozaj veľké. Symbolizovať majú praktickosť.

Versace či Louis Vuitton predstavili medzi svojimi jesennými kúskami výrazné pančuchy. Tie budú dominovať nie len na jeseň, ale aj v zimnom období a mali by zatieniť celý zvyšok outfitu.

A v neposlednom rade, ak schovávate v skrini čokoľvek menčestrové, určite to nenechajte v zadných policiach. Držte sa týchto rád a na tohtoročnú jeseň sa pripravíte úplne dokonale.

obrázky: pexels.com

 

Špeciál

Špeciálny obsah na dámskom magazíne Hriešne Krásna