Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

KrásaNechty

Aké nechty budú in na jar – leto 2023?

Je čas odložiť zimné rukavice a popracovať na svojich rukách. Pripravte sa na veselú, sviežu, jarnú manikúru. Aké nechtové trendy nám rok 2023 priniesol na sezónu jar – leto? Pozreli sme sa na to.

 

 

Ombre

Trendy podľa módnych návrhárov máme možnosť spoznať na Fashion Week v New Yorku či v Paríži. Aj keď sa vám zdá, že sú už dávno za nami, stále sú aktuálne. Jedným z najväčších sú ombre nechty, na ktorých sa farba postupne prelína z jedného odtieňa do druhého. A občas sú namiešané dokonca tri odtiene. Medzi najpopulárnejšie farby patria odtiene ružovej a nude, teda rôzne verzie béžovej a hnedej. Pôsobia elegantne a hodia sa na akúkoľvek príležitosť, najobľúbenejšie sú na bežné pracovné dni, ale stále ich budú obľubovať aj nevesty na svojich svadbách.

 

Kvalitná manikúra aj doma

Skôr ako sa pozrieme zblízka na ďalšie farby a nechtové doplnky, radi by sme pripomenuli trend panujúci už od roku 2020, ktorý dodnes pokračuje – domáca manikúra a gélové nechty. Je praktická hneď z niekoľkých dôvodov: môžete si ju dopriať doma v akomkoľvek čase, takže ju stihnú aj tie najviac zaneprázdnené žienky.

Okrem toho takáto úprava nechtov vydrží dlhšie a v konečnom dôsledku šetrí čas aj peniaze, ktoré by ste minuli na klasické laky. Mať doma sadu na gélové nechty je teda v súčasnosti nutnosť, ak chcete kráčať s dobou. A možno budete chcieť upraviť nechty aj svojej mamine, sestre či priateľkám. Ale teraz už poďme späť na móla módnych prehliadok.

 

Chrómové odlesky

Lesklé chrómové nechty v rôznych farebných prevedeniach – najpopulárnejšie sú olivovozelené a fialovo-ružové – patria medzi výrazné tipy manikúry. Sú žiarivé a najviac vyniknú na dlhších nechtoch zbrúsených došpicata. Zrkadlový efekt je ako vystrihnutý z rozprávok a filmov plných mágie.

 

Francúzska manikúra

Mysleli ste si, že jej éra skončila v roku 2005? Veru nie, tento trend tak skoro neodíde. Každý rok však dostáva nové impulzy, ktoré ju trochu menia a modernizujú. Tento rok je to kombinácia rôznych pastelových farieb na špičkách nechtov a výrazné zaoblenie nechtov. Na každom prste by mala byť iná farba špičky. Jeden extra tip k tomuto trendu – na druhej ruke sa síce farby opakujú, ale v inom poradí.

 

Barbiecore

Generácia Z miluje všetky trendy so slovom core – možno ste už počuli o cottage core alebo fairy core… No a v oblasti manikúry je horúcim trendom takzvaný barbiecore štýl, teda nechty upravené v štýle klasických bábik Barbie. Sú ružové v tých najsýtejších odtieňoch – staroružová alebo pudrové odtiene v tomto trende naozaj nehľadajte. Nechty sú pritom dlhé a s oblúčikmi na konci. Skvelo vyniknú na pláži na dovolenke, kde si môžete dovoliť sa trochu odviazať a k opálenej pokožke voliť výrazné, žiarivé farby.

 

Preppy

Preppy nechty

Pamätáte si seriály ako Gossip Girl alebo Pretty Little Liars? Školské uniformy amerických stredoškolákov a vysokoškolákov najlepšie vystihujú preppy štýl. Na nechtoch sa prejavuje ako preferencia károvaných vzorov a výrazne kontrastujúcich farieb – napríklad čiernej a červenej, sýtej modrej a červenej, alebo sivej a oranžovej.

 

Mliečna manikúra

Klasické nude prevedenie je obohatené o vrstvu bieleho polopriesvitného laku. Túto manikúru si s ľahkosťou vytvoríte aj doma. Hodí sa na kratšie zaoblené nechty a nájdete ju na všetkých dôležitých módnych prehliadkach, ak chce návrhár podčiarknuť eleganciu modelov alebo ležérny štýl.

 

Prezdobené a trblietavé

Predstavte si líčenie zo seriálu Euphoria a preneste ho na nechty. Trblietavé flitre, kamienky, hviezdičky, perly – to všetko nalepujeme na nechty a čím je toho viac, tým lepšie. Ak sa vám nechce nalepovať kamienky po jednom, môžete si kúpiť umelé nechty, ktoré sú už ozdobené. Mali by byť poriadne dlhé a výrazné. Hodia sa na letnú párty, ale aj na víkendové výlety.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.