Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

KrásaVlasy

4 DIY masky na vlasy

Vlasy patria medzi večné témy na káve s priateľkami. Menia sa podľa našej nálady a životosprávy. Ale zatiaľ čo zlý účes dokážeme ľahko rozpustiť, poškodené vlasy nevieme dať do poriadku za pár minút. Musíme im venovať pozornosť a extra starostlivosť, napríklad v podobe masiek na vlasy. Doprajte si ich aspoň raz týždenne, napríklad v kombinácii s pleťovou maskou.

 

 

Maska pre lesklé vlasy

Zdravé vlasy sú krásne vlasy a ak tie vaše potrebujú oživenie, doprajte im jahodovú masku. Jahody sú bohaté na vitamín C, ktorý pomáha telu tvoriť kolagén a zaceľuje štruktúru vlasu, vďaka čomu sú vlasy lesklé, ale nie mastné. Okrem toho táto maska krásne vonia a zanecháva vlasy jemné na dotyk.

Budete potrebovať:

 • 6-8 čerstvých jahôd,
 • 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja,
 • 1 polievkovú lyžicu medu.

Všetko spolu zmixujte, natrite na mokré vlasy a nechajte pôsobiť 5-10 minút. Potom opláchnite teplou vodou. K lesku vlasov prispeje aj jablčný ocot, pretože vyčistí pokožku hlavy od lupín a nevysušuje ju.

DIY masky na vlasy

 

Maska na rozštiepené končeky vlasov

Ak máte rozštiepené končeky, pravdepodobne máte poškodené vlasy aj vyššie, iba to nie je tak viditeľné. Pomôže vám nasledujúca maska – zmiešajte:

 • 1 avokádo,
 • 2 vajíčka,
 • 1 polievkovú lyžicu medu,
 • 1 polievkovú lyžicu olivového oleja.

Na prvý pohľad to znie skôr ako recept na prapodivné raňajky, ale táto maska za 15-20 minút dodá vlasom mnoho výživy. Po 20 minútach ju opláchnite vlažnou vodou.

 

Maska na odstránenie lupín

Rozlúčte sa s neestetickými spoločníkmi, ktorí majú na svedomí nepríjemné svrbenie. Lupiny sú znakom suchej kože (pokiaľ nejde o príznak iného ochorenia) a preto potrebujú peeling a hydratáciu. Zatočí s nimi kombinácia dvoch krokov:

 1. Prvým je jemný peeling z 1 polievkovej lyžice extra panenského olivového oleja a 2 lyžíc trstinového cukru. Zmes jemne vmasírujte do pokožky hlavy a nechajte pôsobiť 15-20 minút.
 2. Potom ju dôkladne opláchnite a opäť iba na pokožku naneste biely jogurt a jemne ho vmasírujte.

Nechajte pôsobiť 5 minút (ak by príliš zaschol, bude sa vám ťažko vymývať z vlasov) a opláchnite. Vaša pokožka sa vám poďakuje.

 

Maska proti vypadávaniu vlasov

Poteší vás jej jednoduchosť – stačia vám dve ingrediencie:

 • 1 polievková lyžica kokosového oleja,
 • 1 čajová lyžičku škorice.

Olej roztopte a dôkladne doňho vmiešajte škoricu. Vlasy si rozdeľte tak, aby ste mali v strede „cestičku“ a priamo na kožu naneste olej so škoricou. Takto postupujte na obe strany.

Olej nanášajte iba na pokožku a potom ho dôkladne vmasírujte. Vlasy zabaľte do uteráka a masku nechajte pôsobiť 30-45 minút. Potom si vlasy umyte šampónom a kondicionérom.

Táto maska je najúčinnejšia ak sa používa dlhší čas jedenkrát týždenne. Ak máte na niektorých miestach malé plešinky, z ktorých už vlasy nerastú, skúste si ich každý večer potrieť 2-3 kvapkami ricínového oleja.

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.