Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

Vlasy

Najlepšie zastrihávače vlasov 2023

Aktualizované: 8.2.2023
 
Domáca úprava vlasov podľa najnovšej módy nie je u mužov nič neobvyklé. K tomu ale budete potrebovať kvalitný zastrihávač vlasov. Niekedy je tiež praktické siahnuť po univerzálnom výrobku, ktorý vám zastrihne nielen vlasy ale aj fúzy či bradu. O tom, ako si pre seba vybrať ten najlepší model, si povieme v našom článku. Zároveň vám ponúkneme aj zopár konkrétnych tipov.

 


 

Základné typy zastrihávačov

Najdôležitejšie kritérium, na základe ktorého zastrihávače rozdeľujeme, je účel ich použitia. Zastrihávač totiž môžete použiť nielen na zastrihávanie vlasov, alebo aj na fúzy či bradu. Stačí len meniť nadstavce. Ako prvé je preto dôležité premyslieť si, čo s ním vlastne chcete zastrihávať.

Jednotlivé typy zastrihávačov delíme nasledovne:

  • Zastrihávač vlasov – má odnímateľný výškový nadstavec, ktorý určuje dĺžku požadovaného strihu. Strih je tým najdôležitejším parametrom, na ktorý by ste mali pri kúpe prihliadať. Zvyčajne je k dispozícii väčší počet vymeniteľných nadstavcov o rôznych dĺžkach (0 až 20-30 mm). Výhodou je, že sú nenáročné na údržbu, padnú do ruky a väčšina z nich disponuje LED indikátorom nabíjania. Pozornosť ale treba venovať aj materiálu britiev či spôsobu napájania.
  • Zastrihávač fúzov – pre moderného muža vyznávajúceho nedbalú eleganciu. Umožňuje zvoliť si ľubovoľnú dĺžku zastrihnutia. Môže mať jeden alebo viac nadstavcov, ktoré sa líšia svojou dĺžkou strihu. Rozumné je však siahnuť po modely s variabilnými nadstavcami, vďaka ktorým si môžete dĺžku zástrihu voliť podľa ľubovôle. Zaujímavá je aj možnosť zakúpenia zastrihávača s funkciou odsávania fúzov.
  • Zastrihávač chĺpkov – dá sa použiť na chĺpky na celom tele. Výhodou je, že sa dostane aj na také miesta, kde sa bežné prístroje nedostanú. Preto ich niekedy môžete na trhu objaviť aj pod názvom hygienické či detailné zastrihávače. Tie kvalitnejšie majú nerezové britvy a umývateľné strihacie hlavy. Zvyčajne sú napájané mikrotužkovými batériami. Existujú aj špeciálne zastrihávače chĺpkov, napríklad iba na zastrihávanie v nose alebo v oblasti bikín.
  • Kombinované zastrihávače – disponujú univerzálnym použitím. Z toho dôvodu sú ideálne pre tých, ktorí radi cestujú. Zastrihnú všetko, od brady až po neposlušné chĺpky na ťažko dostupných miestach. Stačí zmeniť nadstavec a váš vzhľad je rýchlo vyriešený. Na druhú stranu ale ich nevýhodou môže byť menšia presnosť zastrihávania.

Tip

Zvážte výber spôsobu napájania prístroja. Akumulátorový zastrihávač je vhodný na cesty a pri práci neobťažuje kábel. Treba ho však dobíjať, pričom nabíjanie môže trvať aj niekoľko hodín. Preto pokiaľ ste profesionál, zvoľte si radšej sieťové napájanie prístroja. Veľkou výhodou sú aj samoostriace čepele, ktorými sú niektoré modely zastrihávačov vybavené. Nevyžadujú totiž mazanie britiev.

 

Ktoré parametre sú dôležité?

Účel použitia zastrihávača nie je jediným faktorom, ktorý by ste mali pri výbere zvažovať. Rovnako si treba premyslieť parametre a funkcie daného prístroja. Samozrejme, čím viac funkcií, tým vyššia cena.

Preto je dôležité zvážiť, čo naozaj považujete za nevyhnutné, a čo je už len takým príjemným spestrením prístroja. Tiež by ste sa mali zamyslieť nad faktormi, ktoré ovplyvňujú komfort používania.

Medzi dôležité parametre a vlastnosti zastrihávača patria:

  • Napájanie – pri akumulátorovom napájaní je možné prístroj v priebehu pár hodín nabiť a pri práci neprekáža kábel. Môžete si vybrať medzi lacnejšími NiMH článkami alebo Li-ion článkami, ktoré sa používajú častejšie. A to z dôvodu, že sa nabíjajú kratšiu dobu a nemajú pamäťový efekt, ktorý by skracoval ich životnosť. Druhou možnosťou je napájanie z elektrickej siete. Vyberajte iba v prípade, ak vám pri práci nebude vadiť kábel a nutnosť elektrickej zásuvky. Dajte si ale pozor na dĺžku kábla.
  • Materiál britiev – častým typom tých lacnejších zastrihávačov sú oceľové britvy, ktoré vynikajú svojou ostrosťou. Ich nevýhodou je, že po čase môžu začať hrdzavieť. Tento problém riešia nerezové britvy, ktoré môžete umývať aj vodou. Veľkou odolnosťou sa vyznačujú aj keramické britvy. Najmodernejším typom na trhu sú titánové britvy. Ich výhodou je, že sú veľmi odolné, trvácne a samoostriace. Treba však počítať s vyššou cenou zastrihávača.
  • Dĺžka hrebeňov – pri zastrihávaní vlasov sa najčastejšie pohybuje dĺžka hrebeňov v rozpätí od 3 mm až do približne 45 mm. Zastrihávače na fúzy majú spodnú hranicu okolo 1 mm. Horná hranica zase zvyčajne nepresiahne 20 mm. Pokiaľ ale chcete fúzy kratšie ako 1 mm, môžete samozrejme prístroj používať aj bez nadstavca. V tom prípade dosiahnete dĺžku fúzov približne 0,5 mm.
  • Príslušenstvo – dôležité sú najmä výmenné nadstavce. Čím ich v obsahu balenia nájdete viac, tým lepšie. S variabilnými nadstavcami totiž dokážete zastrihávať presne a v zodpovedajúcej dĺžke. Okrem základných nadstavcov na bežné zastrihávanie poznáme aj nadstavce špeciálne, ktoré tak menia zastrihávač na multifunkčný prístroj. Dôležitým príslušenstvom je aj púzdro, ktoré sa vám hodí najmä na cestách. Užitočnou pomôckou je tiež stojanček, ktorý vám uľahčí odkladanie prístroja.
  • Odolnosť a údržba – súčasťou každého balenia by mala byť kefka na čistenie britiev od vlasov či chĺpkov. Niektoré typy zastrihávačov si vyžadujú mazanie britiev olejom, aby nedošlo ku korózii. Preto je dôležité vedieť, či môžete hlavice po použití opláchnuť vodou, alebo je prístroj určený len na použitie na sucho. Vodotesné zastrihávače môžete používať napríklad aj vo vani alebo pri sprchovaní.

 

Vyberáme pre vás najlepšie zastrihávače

Pokiaľ sa na základe uvedených informácií stále nedokážete rozhodnúť, pripravili sme pre vás krátky zoznam konkrétnych modelov, ktoré vás určite nesklamú.

 

1. Philips Series 5000 HC5630/15

Najlepší zastrihávač vlasov

Tento model zastrihávača disponuje obojstrannou strihacou čepeľou, ktorá pracuje rýchlo a precízne. Vlasy sa nezamotávajú do hrebeňa, ale priebežne odlietavajú, preto sa nemusíte zaoberať prerušovaním práce. Prístroj je vybavený kolieskom, na ktorom si ľahko nastavíte požadovanú dĺžku strihu, a dvoma nasadzovacími hrebeňmi.

Dĺžku zastrihnutia si vyberiete a nastavíte jednoducho pomocou kolieska umiestneného na zastrihávači. Pritom si môžete zvoliť až z 28 rôznych dĺžok – od 0,5 až po 28 mm. Prístroj tiež ponúka 90-minútovú výdrž v bezdrôtovej prevádzke aj dizajn s ergonomickou rukoväťou. Opätovnú energiu mu potom dodáte po jednej hodine nabíjania.

Cena: približne 37-55 Eur.

Viac informácií >>

 

2. Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5

Najlepší zastrihávač vlasov
Zastrihávač vám uľahčí upratovanie po strihaní. A to vďaka vysoko výkonnému integrovanému vákuovému systému s vlastným motorom a špeciálne navrhnutou turbínou. Takže až 99 % vlasov zachytí ešte pred tým, ako by mohli spadnúť na zem.

Určite oceníte aj ultra ostré britvy s titánovým povrchom, ktoré sú masívne a odolné. Umožnia vám dokonalý strih jediným ťahom. Prevádzka so sieťovým napájaním zaisťuje vždy 100 % napájanie a stabilný výkon.

Vybrať si môžete až zo 17 nastavení dĺžky strihu, a to s precíznym nastavením po 1 mm. Odnímateľný precízny nadstavec na zastrihávanie vlasov sa dokonale hodí na finálne úpravy, zatiaľ čo ručný vysávač odstráni všetky zatúlané vlasy. Ani s údržbou nie je problém. Zásobník sa ľahko čistí a britvy môžete umývať pod tečúcou vodou.

Cena: približne 60 Eur.

Viac informácií >>

 

3. Braun HC5030

Najlepší zastrihávač vlasov
Ide o model zastrihávača, ktorý je vybavený mimoriadne ostrými holiacimi čepeľami, ktoré sľubujú dlhotrvajúcu životnosť a precízny výsledok. Vďaka nastaviteľnému hrebeňu si môžete ľahko zvoliť požadovanú dĺžku strihu – 16 rôznych možností. Prístroj si tiež zapamätá naposledy nastavenú dĺžku. Používať ho môžete zapojený do siete alebo bezdrôtovo.

Navyše sa dokáže aicky prispôsobiť akémukoľvek napätiu, a to v rozmedzí 100 až 240 V. Preto je ideálnym pomocníkom na cestách. Úplne nabiť ho môžete za 8 hodín, pričom vám pobeží až 50 minút.

Cena: približne 35-57 Eur.

Viac informácií >>

 

4. BaByliss E990E

Najlepší zastrihávač vlasov
Prístroj vyniká nožmi z japonskej ocele a Li-Ion batériou s výdržou 160 minút. Rýchlo sa nabíja (do 3 hodín). Obsahuje 8 výmenných hláv s 5 možnosťami nastavenia dĺžky strihu, čo vám celkovo poskytne až 45 rôznych dĺžok.

Oceníte aj LCD displej so zobrazením nastavenej dĺžky strihu a tiež odnímateľné a umývateľné čepele. Súčasťou balenia je i ochranné púzdro.

Cena: približne 78-110 Eur.

Viac informácií >>

 

5. Remington HC 5810

Najlepší zastrihávač vlasov
Ide o model zastrihávača vlasov, s ktorým si môžete užiť služby profesionálneho kaderníckeho salónu aj u vás doma. Disponuje samoostriacimi čepelami, ktoré sú vyrobené zo špeciálnej keramiky. Ďalšou výhodou je nekĺzavá rukoväť, ktorá sa dobre drží a pekne sa s ňou pracuje.

Na zastrihávači si môžete nastaviť aj veľmi krátke dĺžky (0,8 – 2 mm). Desať prídavných vymeniteľných hrebeňových nadstavcov vám navyše zaistí účes presne podľa vašich predstáv (3 – 40 mm). Medzi ďalším príslušenstvom môžete nájsť nožnice, hrebeň, kefu na krk, čistiacu kefku a olejovú fľašu.

Zastrihávač bezdrôtovo vydrží pracovať až 50 minút a nabíja sa približne 90 minút. Ak by ste potrebovali pracovať skôr, ako sa akumulátor nabije, môžete zastrihávač zapojiť do siete. LED kontrolka nabitia vám ukáže, že už je nabitý a môžete znovu strihať.

Cena: približne 55-75 Eur.

Viac informácií >>

 

obrázky: heureka.sk

 

Špeciál

Špeciálny obsah na dámskom magazíne Hriešne Krásna