Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

Vzťahy

Ako zbaliť muža, aj keď si myslíte, že nemáte šancu

Niekedy môže byť náročné osloviť muža, ktorý vás zaujal. Hlavne ak si myslíte, že nemáte šancu. To však môže byť iba klam. V našom článku vám poskytneme tipy, ktoré vám pomôžu získať jeho pozornosť a zbaliť ho aj vtedy, keď to vyzerá ako veľká výzva. Tak poďme na to!

 

Upútajte na seba pozornosť

Najdôležitejšie je si získať jeho pozornosť. V hre získavania pozornosti sa preto nebojte pridať štipku odvahy a originality.  Pri balení muža svojich snov je treba zo šatníka vybrať niečo odvážnejšie, no stále veľmi vkusné. Ideálnym kandidátom je erotická sukňa alebo sexy overal.

Niekedy totiž stačí len jeden nezameniteľný prvok, aby ste vystúpili do popredia a zanechali nezabudnuteľný dojem. Vaša jedinečná osobnosť môže byť podčiarknutá týmto štýlovým kúskom či už na večierku, alebo na bežnom rande. Spojíte tak svoj pôvab so sebavedomím.

 

Komunikácia a flirtovanie

Upútali ste jeho pozornosť a čo ďalej? Prirodzene, na rad prichádza komunikácia a jemné flirtovanie. Tieto aspekty tvoria spolu základ, na ktorom môžete vybudovať stabilný vzťah. Pri komunikácii a flirtovaní na prvom rande dbajte najmä na nasledovné:

  • Aktívne počúvanie – dávajte pozor na to, čo hovorí! Aktívne počúvanie je najlepšou cestou k pochopeniu jeho myšlienok a pocitov. Nezabudnite mu klásť iba také otázky, ktoré podporia následný hlbší rozhovor.
  • Jasné a sebavedomé vyjadrovanie – buďte otvorená a úprimná o svojich pocitoch. Jasné vyjadrenie vlastných postojov pomôže budovať dôveru.
  • Zábava a hra s humorom – využite humor ako univerzálny prostriedok na vytvorenie pohodovej atmosféry. Ale zase to s humorom nepreháňajte, aby ste nevzbudili dojem, že sa snažíte nasilu.
  • Očný kontakt – je dôležitý na vyjadrenie záujmu a intenzity emócií. Držte ho dlhšie, ale nezabúdajte na vhodnosť situácie. Pohľad do očí dokáže vytvoriť silné puto a zvýšiť intimitu okamžiku.
  • Jemné dotyky a fyzická blízkosť – napríklad letmým dotykom po ruke alebo ramene vyjadríte svoj záujem. Dôsledne ale rešpektujte jeho osobný priestor a hranice.
  • Náznaky záujmu – vyjadrite svoj záujem o jeho život a osobné zážitky. Záujem a pozornosť sú kľúčovými prvkami úspešného flirtovania. Rovnako prejavte záujem o jeho názory a postrehy.
  • Autentickosť a otvorenosť – buďte autentická a otvorene vyjadrujte svoje pocity. Falošné flirtovanie môže totiž vyvolať opačný efekt a muž ujde z rande skôr, ako sa stihnete otočiť.
  • Používanie vizuálnych signálov – vizuálne signály, ako sú úsmev alebo uprený pohľad, sú silným nástrojom komunikácie. Preto ovládajte svoje telo a výrazy tváre.

 

Dajte mu najavo, že máte spoločné záujmy

Hlbšie spojenie a trvalejšiu lásku s mužom môžete dosiahnuť i prostredníctvom vyjadrenia spoločných záujmov a  zdieľaním spoločných vášní a zážitkov. Rozprávanie o témach, ktoré bavia oboch partnerov, vytvára priestor pre budovanie hlbšieho porozumenia.

Okrem toho môžete prejavovať záujem o jeho záľuby tým, že sa o ne budete zaujímať a klásť mu v tomto smere otázky. Pamätajte, že do budúcna je veľmi dôležité vytvárať si spoločné spomienky, ktoré budú posilňovať váš vzťah. Začať s tým je rozumné už na prvom rande. Pokiaľ partneri nemajú aspoň jednu spoločnú záľubu, ich šance na úspech sú veľmi nízke.

 

Dôveru a intimitu budujte postupne

Postupné budovanie dôvery a intímnosti je kľúčom k udržateľnému a zdravému vzťahu. Začnite otvorenou a úprimnou komunikáciou, ktorou budete navzájom zdieľať myšlienky a pocity. Pri budovaní tejto dôvery je dôležité ale rešpektovať hranice a postupovať po malých krokoch. V žiadnom prípade ho na prvom rande nebombardujte otázkami v štýle, že koľko chce mať detí a podobne.

V procese zbližovania nezabudnite na vzrušujúcu rolu intímností. A nebojte sa experimentovať, každý muž to ocení. Dovolené je všetko, čo sa páči obom partnerom. Od klasických erotických hračiek (párový vibrátor, dildo…) až po oblečenie pre milovníkov BDSM. Používanie týchto pomocníkov je vzrušujúcou cestou k prehĺbeniu intímneho spojenia.

Pri budovaní dôvery sa tiež môžete sústrediť na detaily, ako je bukový nábytok. Tento prírodný a pevný materiál totiž symbolizuje stabilitu a spoľahlivosť v partnerskom vzťahu. Navyše vytvára atmosféru pohody a bezpečia. Preto ide o ideálny nábytok do spálne.

 

Záver

Pri budovaní vzťahu je kľúčové dbať na otvorenosť, komunikáciu a vzájomný rešpekt. Snažte sa vidieť túto výzvu ako príležitosť na spoločný osobnostný rast a vzájomné spoznávanie. Úprimná a zdravá komunikácia vám umožní prekonať prekážky a rozvíjať sa spolu ako pár.

Podporujte jeden druhého v dosahovaní cieľov a buďte prítomní vo vzájomných životoch. Každodenné malé gestá a pozitívne vyjadrovanie citov majú veľký vplyv na priebeh každého vzťahu.

Rovnako nezabudnite dbať na spoločné záujmy a pestujte spoločné aktivity. Iba tak udržíte plameň vášho vzťahu aj naďalej. Pretože zbaliť chlapa nemusí byť až tak náročné. Často náročnejšie je si ho udržať.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.