Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

PR

Nepodceňte starostlivosť o vaše obľúbené fashion kúsky z kože

Všetky dobre vieme, že kožené materiály sú veľmi kvalitné a dlhotrvajúce. Lenže aby nám kožené kabelky či kožené ruksaky dlho vydržali, treba sa o ne patrične starať. Akú starostlivosť treba voliť pri rôznych typoch kože a naopak, čomu sa treba vyvarovať?

 

 

Aj počasie môže ovplyvniť kvalitu vašej koženej kabelky

Je dôležité poznamenať, že modely a výrobky zo spracovanej kože sú veľmi pružné, odolné, pevné a držia si svoj tvar. Avšak počas rôznych zmien počasia môže vaša kožená kabelka či dámske kožené topánky trpieť.

Ak je takýto kožený kúsok vystavený nadmernému dažďu, koža sa môže poškodiť. Pokiaľ vám aj kabelka navlhne, nikdy ju rozhodne nesušte nad ohňom a ani naopak, kožené modely nevystavujte aj veľkému mrazu. V takýchto prípadoch by mohla opracovaná koža stvrdnúť a model by stratil svoj tvar.

 

Rôzne druhy kože, rôzne prístupy v starostlivosti

Na trhu poznáme viacero druhov kožených materiálov. Medzi ne sa radí hladká koža, brúsená koža a lakovaná koža. Práve hladká koža je najjednoduchšia na údržbu, pretože nemá žiadne atypické vlastnosti. Aj starostlivosť o kabelky vyrobené z hladkej kože je jednoduchá.

Ak sa náhodou na kabelke alebo topánkach objaví nežiadaný fľak, jemne ho môžete vyčistiť navlhčenou handričkou s mydlovou vodou. Je dôležité dávať pozor, aby na koži nebolo veľa vody a nenasiakla, pretože to by viedlo k jej poškodeniu a teda aj znehodnoteniu. Raz za čas je podstatné takéto modely ošetriť impregnačnými prípravkami alebo špeciálnymi krémami na kožu, ktoré obsahujú včelí vosk. To zabezpečí, že sa koža nebude lámať a výrobok vám bude slúžiť ešte dlho.

Brúsená koža

Starostlivosť o výrobky z brúsenej kože (alebo semišové modely) je už náročnejšia v porovnaní s hladkou kožou. Je to najmä preto, že kvôli jej brúsenému povrchu sa na takýchto modeloch držia nečistoty a môže sa jednoduchšie zašpiniť. Ak vlastníte kúsok z brúsenej kože alebo zo semišu, rozhodne by ste mali pravidelne používať rôzne ochranné prostriedky alebo krémy, ktoré zabránia práve takýmto nechceným znečisteniam. Ak sa už aj nejaký fliačik vyskytne, na jeho vyčistenie použite čistiacu penu na brúsenú kožu a po jej vyschnutí môžete kabelku alebo topánky vyčistiť kefou či handričkou s drsnejším povrchom.

Lakovaná koža

Dámske kabelky alebo topánky vyrobené z lakovanej kože sú veľmi náchylné na rôzne mechanické poškodenia. Pri čistení takýchto povrchov platí, že vždy používajte jemnú handričku, ale nikdy nie tvrdé kefy! Tie by mohli lakovanú kožu veľmi poškodiť. Taktiež platí, že lakované kožené povrchy sa čistia špeciálne prípravkami na to určené a nikdy sa ju nesnažte impregnovať. Prostriedky, ktoré majú impregnačnú funkciu by mohli znehodnotiť lak na takýchto povrchoch.

 

Večná spoločníčka na každú príležitosť

Ako sme už vyššie spomínali, modely vyrobené z kvalitnej kože, najmä teľacej či hovädzej, vám vydržia veľmi dlho. Vďaka tomu si nemusíte každú sezónu kupovať novú kabelku, ale bohato si vystačíte s dvoma či troma.

A kde inde hľadať kvalitné kabelky, ako z tých najznámejších krajín módy? Taliansko sa vyznačuje luxusným oblečením a doplnkami a tak je tomu aj v módnom dome Coccinelle. Z ich ponuky si môžete vybrať kvalitné kožené kabelky, ktoré vás budú sprevádzať počas každej príležitosti.

Či už uprednostňujete dámske kožené crossbody kabelky alebo veľké shopping bags, u výhradného predajcu kabeliek Coccinelle lamio.sk, si rozhodne vyberiete. Urobte si radosť z pohodlia domova na ich eshope alebo navštívte jednu z predajní v Bratislave alebo Košiciach.

zdroj: sponzorovaný článok
autor: Ivana Jánošková

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na dámskom magazíne Hriešne Krásna