Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

PR

Kabelka alebo batoh? Čo je lepšie nosiť do práce alebo na vysokú školu?

Nosiť so sebou svoje súkromné drobnosti môže byť utrpenie. Veľa dámskych odevov nemá vrecká a jediný spôsob, ako si vziať so sebou peňaženku alebo kľúče od auta, je vziať si so sebou kabelku. Niekedy je však nevyhnutných vecí trochu viac. V tomto prípade sa oplatí siahnuť po kabelke väčšej veľkosti alebo batohu. Čo bude lepšie fungovať v práci a na vysokej škole? Čo sa oplatí vybrať?

 

Ako dochádzate?

Na začiatok si musíte zodpovedať otázku, ako dochádzate do práce alebo na vysokú školu. Ak využívate verejnú dopravu alebo auto, dámske kabelky a batohy budú rovnako pohodlné. Ak však dochádzate na bicykli, kolobežke alebo skútri – pohodlný batoh bude oveľa lepšou voľbou. Nebude obmedzovať Vašu voľnosť pohybu a nebude Vám prekážať počas jazdy. Je to veľmi dôležité, pretože kabelka by v tomto prípade predstavovala hrozbu pre Vaše zdravie.

 

Váš štýl

Predtým, ako sa rozhodnete pre kabelku alebo batoh, musíte definovať svoj štýl. Ak Vás v práci neviaže rigidný dress code, môžete si dovoliť byť bláznivejší pri výbere svojho šatníka. Ak musíte byť v práci elegantne oblečená, mali by ste zvoliť modely veľmi reprezentatívnych dámskych kabeliek. Budú dobrým doplnkom Vášho šatníka a zdôraznia Vaše postavenie.

V tomto prípade obzvlášť dobre poslúžia kožené kabelky – prírodné alebo umelé. Ak však v práci nepotrebujete byť oblečení veľmi formálne, môžete sa poobzerať aj po veľkých filcových alebo plátenných taškách. Budú tiež dobre fungovať na vysokej škole. Ak potrebujete vziať so sebou na univerzitu niekoľko zošitov a peračník, veľká kabelka sa Vám určite zíde.

Alternatívou je dámsky batoh. Môže byť obzvlášť užitočný, keď si potrebujete vziať oblečenie na prezlečenie, napríklad do laboratórnej triedy, alebo si chcete vziať obed a učebnice. Vďaka tomu, že si ho môžete dať na chrbát, Vám batoh umožní lepšie a rovnomernejšie rozložiť váhu ako kabelka. Je teda možné doň zabaliť ťažšie predmety a nebudete mať konkrétne problémy s jeho nosením. Je tiež potrebné pripomenúť, že batohy sú k dispozícii v rôznych štýloch – od mládežníckeho a športového, až po elegantné modely. Môžete tak ľahko doladiť niečo, čo bude vhodné k Vášmu vlastnému šatníku.

 

Otázka pohodlia a zvykov

Ak zvažujete výber veľkej dámskej kabelky alebo batohu, mali by ste sa zamyslieť aj nad tým, čo ste používali doteraz. Je možné, že ak ste bola doteraz naučená nosiť batoh, s kabelkou sa nebudete cítiť dostatočne slobodne. Môže sa takisto ukázať, že je pre Vás výhodnejšie mať kabelku po ruke, ako ruksak, ktorý ste na sebe mali naposledy pred niekoľkými rokmi.

Predtým, ako sa rozhodnete, premyslite si, ktoré riešenie Vám viac vyhovuje a s ktorým sa budete cítiť lepšie. Kabelky sú nepochybne ženskejším atribútom ako batohy, nemali by ste však zabúdať na svoje pohodlie, pretože Vaše pohodlie je rozhodne dôležitejšie ako vzhľad.

zdroj: sponzorovaný článok

 

Advertoriál

Sponzorovaný obsah na dámskom magazíne Hriešne Krásna