Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

Nechty

Gélové a polygélové nechty – hlavné rozdiely

Už ste niekedy počuli o polygélových nechtoch? Áno, znie to príliš techniky, no ukrýva sa za tým len názov špeciálneho gélu, o ktorom si povieme nižšie. V dnešnej dobe je jednoduché spraviť si gélovú manikúru aj doma, stačia vám na to kompletné sady, ktoré ľahko nájdete na internete. Polygélové nechty sú takým vyšším levelom klasickej gélovej manikúry, a dnes si o nich niečo povieme. Ak máte rady dlhé nechty, určite si prídete na svoje.

 

 

Čo to vlastne je polygél?

Polygél, alebo aj poly – akrygél je najnovšia generácia hybridných gélov, ktoré kombinujú tie najlepšie vlastnosti klasických gélov a akrylu. Extrémne ľahko sa nanáša, priamo z tuby a upravuje sa pomocou štetca, ktorý sa predtým jemne namočí do špeciálneho liquidu. Potom sa nechá vytvrdiť v UV lampe, a upraví podľa potreby jemným pilníkom. Vďaka svojej hustote je ideálny aj pre začiatočníčky, nezateká totiž tak ľahko ako gél.

 

Pre koho je polygél určený?

Pre všetky dámy, ktoré majú slabé a lámavé nechty, a nedarí sa im nechať ich dorásť do požadovanej dĺžky. Alebo aj pre tie, ktoré trápia obhryzené nechty, a nedarí sa im toho zlozvyku zbaviť. S polygélom sa im to určite podarí.

Na rozdiel od klasického akrylu polygél nezapácha a je aj šetrný k nechtom. Naozaj vám uľahčí a urýchli prácu, a vy sa môžete tešiť z dlhých nechtov už za pár desiatok minút.

Určite vás bude zaujímať aj jeho odstránenie. Je to jednoduché, ako pri klasickom géle. Drsným pilníkom stačí zbrúsiť približne 90% gélu, a potom si stačí pripraviť 10 kúskov vaty, namočiť ich do acetónu a dať na každý necht, a ten ešte zabaliť do alobalu. Stačí 10 minút a vaše nechty budú krásne čisté. Pripravené na ďalšiu manikúru. Vedeli ste, že správne aplikovaný polygél vydrží aj mesiac? Áno, takýto výsledok sa dá dosiahnuť aj pri domácej manikúre.

 

Ako začať s polygélom?

Ak s polygélom len začínate, určite sa vám hodí táto skvelá polygélová sada na nechty. Naozaj výhodná kúpa, pretože za pár desiatok eur získate všetky produkty potrebné na to, aby ste si vytvorili tú najkrajšiu manikúru s dlhými a spevnenými nechtami.

Táto skvelá sada obsahuje výkonnú UV lampu so senzorom pohybu, pilníky a bloky na nechty, drievko, vatu aj Cleanser. Okrem toho samozrejme aj primer, polygél, liquidy, šablóny a všetky potrebné štetce. Polygél býva jemne farebný, môžete si vybrať z nežnej ružovej alebo telovej farby. Na vrchnú časť polygélu sa tiež aplikuje farebný gél lak, a po skočení manikúry si ešte nechty rozmaznajte ochranným olejčekom.

 

Ako na to?

Ak už aj máte nejaké predchádzajúce skúsenosti s gélovou manikúrou, je predsa len dobré prečítať alebo napozerať si návod, ako aplikovať polygél na nechty. Nemusíte sa obávať, nie je to nič zložité.

Tak teda začíname. Ak chcete, doprajte rukám voňavý, teplý kúpeľ. Nechtovú kožičku vám to krásne zmäkčí, a potom si ju ľahko pozatláčate pomarančovým drievkom. Pilníkom si zapilujete nechty, a blokom prejdete po povrchu nechtov, aby ste ich zmatneli. Nechty si očistíte pomocou vaty cleanserom, a na takto upravené nechty nanesiete Primer v jemnej vrstve.

Potom nanesiete tenkú vrstvu podkladovej bázy, ktorá má gélovú konzistenciu. Túto bázu je treba nechať poriadne vytvrdiť v UV lampe. Teraz si zoberiete šablóny, ktoré nájdete priložené v sade. Vďaka nim vám pôjde predlžovanie od ruky. Dôkladne si ich priložíte k nechtovému lôžku, a začnete pracovať s polygélom. Pripravíte si malé množstvo liquidu, štetec, a tubu s polygélom. Najskôr si namočíte štetček do Liquidu, a pomocou malej špachtle naberiete poylgél a nanesiete ho na necht. Za pomoci štetca modelujete. Jemne ho roztierate po celom nechte, a predlžujete špičku do tvaru aký sa vám páči. Potom necháte na minútu vytvrdiť v UV lampe.

Po vytvrdení by ste mali ešte očistiť výpotok polygélu pomocou cleansera. Nechty ešte prebrúsite jemnejším pilníkom, aby ste dosiahli dokonalý tvar, a ak treba, odstránite prebytočný polygél (nechceme, aby necht pôsobil príliš hrubo). Na takto krásne predĺžené a pripravené nechty môžete naniesť farebný gél lak podľa svojej vôle, samozrejme aj ten sa musí nechať vytvrdiť v UV lampe. Na záver už stačí len tenká vrstva Top Coatu, ktorý dodá nádherný lesk.

Tak čo, zdá sa vám to ťažké, alebo naopak jednoduché? Ak si netrúfate na modeláciu polygélom svojich vlastných nechtov (predsa len, aj pre tie najšikovnejšie dámy môže byť modelácia ľavou rukou náročná), vyskúšajte si to na kamarátke. Iste sa poteší, že bude mať krásnu manikúru zadarmo, a vy sa naučíte s polygélom pracovať.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.