Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

KozmetikaKrása

Tvár ako z kozmetického salóna? Poradíme, ako si vybrať správny make-up

Bez make-upu sa mnoho žien nepohne ani na krok a sprevádza ich každý jeden deň, sedem dní v týždni. No výber make-upu a jeho vhodných odtieňov nie je vôbec jednoduchá záležitosť.

 

 

Make-up si nevyberáme iba podľa lákavého obalu či obľúbenej kozmetickej značky. Každá žena chce make-up, ktorý bude perfektne kryť všetky nedokonalosti, no na tvári bude v podstate neviditeľný.

 

Kroky, ako vybrať make-up

Ak teda chcete, aby váš make-up perfektne kryl a zároveň bol na vašej tvári prehliadnuteľný, dodržujte pri jeho výbere nasledovné kroky pre dokonalý make-up.

Výber make-upu

 

Umelé svetlo skresľuje

Umelé svetlo vytvorené žiarivkami a rôznymi neónkami zapríčiňuje skresľovanie. Make-up preto pri takomto svetle sa môže zdať iný, ako je v skutočnosti. Preto je dôležité, make-up skúšať vždy na dennom svetle.

 

Make-up skúšajte na hrane tváre

Dôležité je aj miesto, na ktorom make-up skúšate. Pre mnoho žien je prirodzené skúšať ho na zápästí či na chrbte ruky. To však nie je to správne miesto. Skúšajte ho vždy na hrane tváre.

Spravte tri prúžky – spodná časť tváre, čeľusť, krk. Jeden z prúžkov by mal byť v odtieni, ktorý sa vám zdá byť správny, jeden prúžok by mal byť o odtieň tmavší a jeden o odtieň bledší. Rozhodujte sa na dennom svetle!

 

Určite podtón vašej pleti

Pred výberom make-upu by ste si mali určiť podtón pleti. Ten je po celý rok nemenný a nezáleží od aktuálneho odtieňa pokožky. Rozlišujeme tri druhy:

  • Studený – tento podtón má pokožka, ktorá sa na dennom svetle zdá byť modrastá, ružovkastá či porcelánová. Ľuďom s týmto typom podtónu sa najviac hodia strieborné šperky a žilky na ich zápästiach sú zväčša zelenkasté, modrasté či fialové. Osobám s týmto podtónom sa najviac hodí make-up s označením C (cold).
  • Teplý – na dennom svetle sa pokožka zdá byť mierne oranžová, broskyňová či žltá. Ľuďom s týmto podtónom sa najväčšmi hodia zlaté šperky a žilky na zápästí majú zelenú až olivovozelenú farbu. Tomuto podtónu sa najviac hodí make-up označený písmenkom W (warm).
  • Neutrálny – tomuto podtónu sa hodia strieborné šperky rovnako ako zlaté. Pokožka na slnku má olivový odtieň a žilky na zápästí zelenkavomodrú farbu. Make-up, ktorý sa najviac hodí k pleti s týmto podtónom máva značenie N (neutral).

Ako na dokonalý make-up

 

Ďalšie tipy ako na dokonalý make-up

Zamaskovať sa nedá všetko a dokonale. Vzhľad samotného make-upu vždy ovplyvňuje aj kvalita a krása pokožky. Či už máte problémovú alebo bežnú pleť, používajte kozmeceutiká Larens, vďaka čomu vaša pleť bude nielen vyzerať dobre, ale bude aj zdravá.

Najhoršia situácia, do akej sa žena môže dostať je, keď je jej tvár o odtieň alebo rovno niekoľko odtieňov tmavšia ako krk. Alebo naopak. Ak si teda v lete chránite tvár pred slnkom a neopaľujete si ju. Či už kvôli predčasnému starnutiu alebo z iného dôvodu, je dôležité si zladiť tvár k odtieňu pokožky na krku.

Ako vyzerá make-up na tvári ovplyvňuje aj spôsob nanášania. Prsty sú najmä pre amatérov najpraktickejšie a vďaka teplu sa make-up trochu roztopí a na pleti vyzerá prirodzenejšie. Štetce sú vhodné najmä na redší make-up a ich výhodou je veľmi presná aplikácia. Na tvári zanechávajú veľmi profesionálny efekt. V poslednom čase sa na nanášanie make-upu začali často používať hubky. Tie make-up do pleti takmer dokonale zapracujú.

Dôležité je nie len make-up a nanášanie ale aj fixácia. Ak chcete aby váš make-up vydržal počas celého dňa, výbornou pomôckou je fixačný sprej. Životnosť make-upu však predĺži aj púder.

Mať každé ráno tvár ako z kozmetického salóna nie je vôbec náročné. Dodržiavajte tieto rady a vaša tvár bude vždy a počas celého dňa dokonale upravená.

obrázky: unsplash.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.