Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

Lifestyle

10 vecí, ktoré potešia každú ženu

Ženy sú komplikované bytosti, plné rôznych vášní, inšpirácií a nápadov. Preto je niekedy ťažké prísť na to, čo by ich najviac potešilo. Či už ide o narodeniny, meniny, Vianoce alebo akékoľvek vaše spoločné výročie, pripravili sme pre vás desať tipov na univerzálne populárne veci pre ženy.

 

Krásna manikúra

Krása a žena patria k sebe, preto nestúpite vedľa, ak ju podporíte v úprave tváre, nechtov alebo vlasov. My vám odporúčame investovať do gél lak sady. Získate tak aj viac spoločného času, keďže nechty doma upravené pomocou gélového laku vydržia bezchybné oveľa dlhšie a nie je potrebné dochádzať ani k manikérke. Toto je darček, ktorý doslova neprestáva obdarúvať, pretože ho môže využívať dlhodobo a striedať rôzne farby a ozdôbky podľa svojho vkusu.

 

Zrnká plné energie

Je praktická, energická a miluje kávu viac ako akýkoľvek iný nápoj? Ani my si bez nej nevieme predstaviť svoje ráno. Namiesto jedného balenia kúpeného v supermarkete zvoľte originálnejšie riešenie a darujte jej predplatné kvalitnej kávy. Takto máte šancu poskytnúť jej kávu z profesionálnej pražiarne, kde tvoria silnú a chutnú kávu pomocou kvalitných zŕn z miest, kde má jej pestovanie dlhú tradíciu a úspech.

 

Fotoalbum alebo rámček s fotografiou

Potrebujete špičkový darček pre ženu? Vyhľadajte jej fotografie na sociálnych sieťach a pripravte ich na vytlačenie. Môžete vytvoriť fotoknihu, fotoalbum, alebo, ak sa vám nechce venovať tomuto nápadu priveľa energie, môžete zvoliť iba jednu fotografiu, či jednoduchú koláž v rámčeku na fotografiu.

Body navyše získate, ak vytvoríte tzv. scrapbook, teda fotoalbum doplnený o rukou písané poznámky, ozdôbky, malé spomienkové predmety (napríklad lístky z koncertu alebo kina), nálepky či pohľadnice. Pustiť sa do scrapbooku je časovo náročné, ale výsledok chytí žienku vo vašom živote za srdce.

 

Plnohodnotný spánok

Každý človek si potrebuje poriadne oddýchnuť, aby mohol počas dňa normálne fungovať a plniť si všetky povinnosti a popri tom ešte aj svoje sny. Skvelým darčekom preto bude kvalitný nový antialergický matrac. Väčšinou nie je nutné meniť celú posteľ, pretože práve matrac najviac ovplyvňuje to, ako dobre sa vyspíme. Mal by poskytovať dostatočnú oporu pre naše telo, aby sme sa nebudili s bolesťami bedier, chrbtice, krku či hlavy. Zároveň je dôležité, aby bol antialergický a prirodzene bojoval s prachom a roztočmi.

 

Pocit útulného tepla

Útulnosť a teplo, ktoré jej bude pripomínať vaše objatie je skvelým tipom na darček. Hoci vaše náručie je na nezaplatenie, jemný vankúš, ktorý bude môcť objímať pri pozeraní seriálu na gauči stojí nejaké peniaze. Tento tip na darček však zvládnete aj keď máte menší rozpočet na darčeky.

 

Fotoaparát

Ženy milujú dokumentovanie každodenného života i výnimočných spomienok. Je v tom kúsok nostalgie a zároveň venovanie pozornosti všetkému dobrému, čo máme vo svojom živote. Môžete ju podporiť tým, že jej umožníte prejsť z fotografovania mobilným telefónom na fotografovanie fotoaparátom.

Nemusí ísť hneď o extrémne drahú „zrkadlovku“, skvelo poslúži aj fotoaparát s polaroidmi, alebo malá tlačiareň fotografií, ktorá sa dá prepojiť priamo s účtom na Instagrame. Zachovávanie vzácnych spomienok nebolo nikdy jednoduchšie, čo poviete?

 

Šperky (samozrejme!)

Klasický darček pre ženu, ktorým nič nepokazíte. Bude vďaka nemu na vás myslieť vždy, keď si ho vezme na seba. Nie ste si istí, aký štýl preferuje? Opäť sa obráťte na jej sociálne siete a hľadajte fotografie so šperkmi, ktoré nosí opakovane.

Hitom posledných mesiacov sú personalizované šperky, najmä prívesky alebo prstene, z drahých kovov, v ktorých je vyrazená iniciála jej mena, mena manžela, dieťaťa, alebo hoci aj milovaného psíka či mačiatka. Druhým obľúbeným motívom sú symboly – srdce, labka, slnko, mesiac alebo jednoduchý kruh symbolizujúci kolobeh života.

 

Dekorácia do bytu

Trávite spolu veľa času na mieste, ktoré má útulnú atmosféru domova. Každá žena ocení, ak ju podporíte detailom, ktorý ho zútulní ešte viac. Môže ísť o niečo vtipné, napríklad deka s motívom mačiatok, vankúš s motívom trochu pozmenených umeleckých diel. Môžete však zvoliť aj elegantné zrkadlo, vonnú sviečku alebo knihu plnú fotografií a ilustrácií, ktorá sa bude skvelo vynímať na konferenčnom stolíku.

 

Pomôcky na jogu

Kľúčom k pokojnému vzťahu a mysli môže byť aj pravidelné cvičenie jogy. Ak sa žienka vo vašom živote pokúša pravidelne cvičiť jogu, alebo o tom aspoň často hovorí, ale nevie sa odhodlať, máte šancu dať jej najavo, že ju počúvate a chcete ju v tom podporiť.

Možností je hneď niekoľko. Dobrou prvou voľbou je podložka na cvičenie jogy, ktorá sa dá využiť aj na iné druhy cvičenia, ak by ich chcela s jogou prestriedať. Druhou skvelou možnosťou sú nohavice na jogu, ktoré by mali tesne obopínať postavu a pritom byť pohodlné a príjemné počas nosenia. Napokon môžete staviť aj na iné pomôcky na cvičenie, ako sú rôzne kvádre a odporové gumy. Ak ste ochotní zájsť ešte ďalej, môžete sa spoločne zapísať na hodiny párovej jogy alebo akrojogy, ktorá kombinuje akrobaciu s cvičením klasickej jogy.

 

Handmade darčeky

Môžete si vybrať, či podporíte lokálneho umelca a kúpite jej handmade darček, alebo sa sami pustíte do výroby. Existujú aj verzie, pri ktorých nepotrebujete žiadne extra zručnosti – čo tak napríklad inšpirovať sa staršími seriálmi a namixovať jej CD s obľúbenými piesňami? Alebo kdekoľvek vytvoriť playlist s piesňami, ktoré majú pre vás osobný význam.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.