Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

Móda

Dovolenkové módne prešľapy roku 2023

Vyzerajte aj na dovolenke chic a trendy. Dajte si pozor na najčastejšie prešľapy, ktoré sa v lete 2023 nebudú odpúšťať.

 

 

Skôr, ako si zabalíte plážovú osušku alebo skladací turistický matrac a vyberiete sa za oddychom a dobrodružstvom do hôr alebo k moru, poriadne si skontrolujte obsah kufra. Namiesto samoopaľovacích prípravkov pribaľte kvalitné SPF a nezabudnite na vhodnú obuv, príjemné letné šaty a úsmev na tvári! Koniec-koncov, aj niektoré z nasledujúcich bodov vás určite pobavia.

 

Stekajúci make-up

Horúce počasie spôsobuje, že aj vodeodolný make-up po chvíli môže na tvári vyzerať príliš lesklo a v horšom prípade sa začnú roztekať očné tiene alebo korektor. Namiesto make-upu zostaňte sami sebou a do kufra si pribaľte radšej najkvalitnejšie granule pre staforda, a nie tony dekoratívnej kozmetiky. Počas letného dobrodružstva vám poslúžia oveľa lepšie.

 

Falošné opálenie

Máte bledú pokožku a ste kvôli tomu trochu neistí? Alebo všade naokolo počúvate, že je potrebné byť opálený ešte predtým, ako vyrazíte na dovolenku? Nedajte sa zlákať do pazúrov falošného opálenia! Môžete nakoniec vyzerať ako pomaranč, alebo ako Ross v seriáli Priatelia, keď dobre nepochopil inštrukcie. A napokon, máločo je v bazénoch tak nechutné, ako farba zlievajúca sa z vášho tela.

 

Mikro džínsové šortky

Tento módny prešľap sa týka úplne všetkých, bez ohľadu na postavu alebo výšku sebavedomia. Mikro-mini jednoducho pôsobia nevkusne a môžete ich bez výčitiek vyhodiť. Toto leto budú trendom džínsové šortky s vysokým pásom dlhé aspoň do tretiny stehien. Mini džínsy, ktoré pripomínajú skôr spodné prádlo, sú jednoznačne out.

 

Crocsy a ploché gladiátorské sandále

Nielenže sú maximálne nevkusné a môžete ich nosiť akurát tak keď vám praskne potrubie v kúpeľni. Tieto druhy topánok sa nehodia k ničomu a nikdy. Módna katastrofa, pri ktorej vyzeráte ako babička z veľmi zlého filmu alebo ako šunka posťahovaná šnúrkami a pripravená na údenie, by skutočne nemali mať žiadne miesto vo vašom letnom šatníku.

 

Neupravené chodidlá

Suché päty, chĺpky na prstoch na nohách alebo nechty bez poriadnej pedikúry patria k top módnym failom na dovolenke, v meste i doma. Keď už si vezmete sandále, dbajte na to, aby ste svetu ukázali pekné a upravené chodidlá. Vyvarujte sa však aj opačnému extrému – niektorí ľudia radšej chodidlá schovajú do vysokých topánok vhodnejších do jesenného počasia, alebo si dajú do sandálov ponožky. Nič z toho nerobte, ak na seba nechcete privolať hnev módnej polície.

 

Zvláštne línie na tele, ktoré ostávajú po opaľovaní

Ak milujete opálenú pokožku (ktorá mimochodom už vôbec nie je trendy) dbajte na to, aby ste na chrbte, rukách či nohách nemali desiatky rôznych odtieňov v závislosti od toho, čo ste mali práve oblečené. Nikdy to nebolo sexi a nie je to sexi ani toto leto!

 

Prepotené oblečenie a hore bez u mužov

Rozumieme tomu – je teplo a chcete sa ochladiť. Tak stavte na prírodné materiály, alebo funkčné tričká, ktoré rýchlo schnú a nebudú ich zdobiť mapy potu. Pokiaľ ste muž, nahú hruď si nechajte na doma, na balkón alebo na pláž. Chodiť takto po ulici nie je v súčasnosti vôbec cool.

 

Pančušky v horúcich letných dňoch

Pančušky sú občas záchranou vo chvíli, keď sa vám nechcelo oholiť nohy, ale povedzme si to úprimne, v lete patria na nohy iba pri formálnych príležitostiach, ako sú svadby (a aj tam vám ich radi odpustia). Odložte si ich na jeseň a odhaľte upravené nohy, inak sa nevyhnete ďalšiemu módnemu prešľapu! A ktoré sú najhoršie? Tmavé čierne v horúcich dňoch v kombinácii s outfitom vo svetlých farbách.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.