5 DIY masiek na tvár

Majiteľky citlivej alebo problematickej pleti dobre vedia, že do kvalitnej základnej starostlivosti je nutné investovať. Okrem krému, séra a čistiaceho gélu jej chceme dopriať aj čosi navyše, malý rituál na konci týždňa, ktorý ju pripraví na ďalšiu záťaž.

Potešíme vás – pleti neprospievajú iba drahé kúry, séra a kyseliny v kozmetických prípravkoch. Pomôcť vám môže aj vlastná chladnička a komora. Pleťové masky si vyrobíte za pár minút, stačí správne skombinovať suroviny, ktoré jej budú „chutiť“.

 

Maska na suchú pleť

Suchá pleť potrebuje všetku výživu, ktorú jej vieme dopriať. Preto na jej výrobu použite avokádo, bohaté na omega-3-mastné kyseliny. Polovicu avokáda zmiešajte s 2 polievkovými lyžicami bieleho jogurtu, 1 čajovou lyžičkou olivového oleja a 1 polievkovou lyžicou medu. Na miešanie odporúčame použiť vidličku. Potom si masku naneste v bohatej vrstve na tvár a po 20 minútach ju opláchnite vlažnou vodou. Na konci si pleť natrite denným krémom.

Starostlivosť o pleť - domáce pleťové masky

 

Mastnú pleť vyrieši pomarančová šťava

Tie, ktoré trápi mastná pleť robia často chybu používaním prípravkov, ktoré obsahujú alkohol. Prinášajú totiž príjemný pocit čistoty a suchšej pleti. V skutočnosti pleť vysušujú až priveľmi a to vedie k ešte výraznejšej tvorbe mazu. Pomarančová DIY maska obsahuje dávku vitamínu C, ktorý pomáha odstraňovať toxíny, vyhladzovať jemné vrásky a zároveň pleť hydratuje. Stačí zmiešať: 1 polievkovú lyžicu bieleho jogurtu, dužinu a šťavu z 1/4 pomaranča a 1 čajovú lyžičku medu. Maska, ktorú takto vytvoríte, bude veľmi tekutá, ale postačí vám aj tenká vrstva, ktorú necháte pôsobiť 20 minút. Ak vám je takáto konzistencia nepríjemná, pridajte k maske pomleté ovsené vločky a ihneď ju naneste na tvár.

 

Výživná maska pre všetky typy pleti

Niekedy sa chceme iba trochu rozmaznať, upokojiť a vyživiť pleť. Vtedy odporúčame siahnuť po obyčajnom droždí. Odlomte si približne 1/4 celej kocky droždia a premiešajte ho napríklad s polievkovou lyžicou bieleho jogurtu, alebo iba s trochou vlažnej vody. Výsledkom by mala byť pasta, ktorá síce nebude krásne voňať, ale dodá pleti hydratáciu, pružnosť a harmonizuje ju.

 

Citlivú pleť upokojí uhorka s medom

Vo svete starostlivosti o pleť nie je nič horšie, ako investovať do produktov pre citlivú pleť a opäť zažiť sklamanie. Pálenie, svrbenie, začervenanie – ak je aj u vás na dennom poriadku, vyskúšajte masku podľa nasledujúceho receptu. Uvarte hrnček čierneho čaju a po piatich minútach doňho primiešajte med. Potom pridajte uhorku nakrájanú na plátky. Môžete pridať aj jednu-dve kvapky esenciálneho oleja, napríklad levanduľového. Po desiatich minútach poukladajte takto namočené plátky uhorky na pleť a nechajte pôsobiť 20 minút. Uhorka hydratuje, med a esenciálny olej pôsobia protizápalovo a čierny čaj upokojuje vašu pokožku.

Domáca maska na pleť

 

Na začervenanú použite matcha čaj

Použite čajovú lyžičku matcha s čajovou lyžičkou dužiny z aloe vera. Môžete si potrieť celú tvár alebo iba miesta, kde je začervenanie najvýraznejšie. Kofeín obsiahnutý v matcha čaji pomáha stiahnuť drobné žilky a vaša tvár bude pôsobiť menej ružovo.

 

Obrázky: pexels.com