Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

Vzťahy

Pár tipov, ako na neho rýchlo zabudnúť

Po rozchode sa cítime akoby sme sa topili v hlbokom tmavom oceáne bolesti. Ako sa zbaviť pocitov beznádeje a pohnúť sa ďalej v živote? Dá sa bolesti zbaviť rýchlo a preniesť sa cez rozchod o niečo jednoduchšie?

 

 

1. Oddýchnite si

Rozchod zatrasie celým naším svetom a je lákavé vrhnúť sa do práce, stretnutí s priateľmi, odcestovať alebo, a to je tá najhoršia možnosť, začať nový vzťah hneď, ako sa len dá. Myseľ a telo sú prepojené. Preto psychickú bolesť cítime aj fyzicky. Doprajte si oddych. Cestovanie je vhodná možnosť, ak sa vyberiete na miesto, kde môžete iba ležať, športovať, čítať si knihy, pozerať filmy a pokojne si kedykoľvek poplakať. Nechajte sa rozmaznávať a nenakladajte si na plecia povinnosti. Keď príde smútok, dovoľte si ho precítiť naplno. Ak by ste ho iba potláčali, nepomohlo by vám to.

 

2. Vyhýbajte sa miestam, kde ste zažili významné okamihy

Chcete zabudnúť na svojho ex. Preto nemôžete ďalej chodiť do kaviarne, kde ste mali najčastejšie rande, ani do parku, kde ste si dali prvý bozk a ani do kina, v ktorom ste trávili každý druhý piatok. Spomienky sú skreslené a keď budete ďalej chodiť na tieto miesta a pripomínať si pekné chvíle, budú sa vám zdať ešte krajšie, ako boli v skutočnosti. Prijmite to ako výzvu a nájdite si nové obľúbené miesta v prírode či podniky v meste.

 

3. Nešpehujte ho

Sociálne siete sa pre nás stali skvelým spôsobom, ako sledovať životy iných ľudí a domýšľať si podrobnosti o nich. Ak ide o vášho expriateľa, je takéto správanie doslova toxické. Špehovanie vám neprinesie absolútne nič dobré. Pokazí vám náladu a ak si nájde novú priateľku, bude to pre vás ešte náročnejšie. Na nejaký čas si ho zablokujte, aby vás to nelákalo.

 

4. Rozvíjajte svoju osobnosť aj svoje telo

Ako začať cvičiť - ženy

 

Vezmite si kúsok papiera a pero. Napíšte si dva zoznamy vecí – jeden zoznam činností, ktoré by ste chceli skúsiť, ale nikdy ste si nenašli čas. Na druhý zoznam napíšte, čoho sa bojíte, ale aj tak vás to láka a chceli by ste sa prekonať. Bude to bungee jumping alebo cestovanie osamote? Skúsite kurz varenia alebo začnete vyrábať šperky? Keď sa prekonáte alebo naučíte nové veci, posilníte svoje sebavedomie a dozviete sa viac o tom, kto ste.

 

5. Stretávajte sa s ľuďmi, ktorí vás vedia emocionálne podporiť

Vplyv ľudí, s ktorými sa pravidelne stretávame, na náš život je nesporný. Buďte čo najčastejšie s tými, ktorí vás vedia povzbudiť a pri ktorých nemyslíte na svoju minulosť. Rozchody sú náročné,  ale dajú sa prekonať. Oprite sa o ľudí, ktorí vás majú radi. Máme však extra tip – pri stretnutiach sa snažte nevenovať sa iba rozoberaniu rozchodu a správania vášho ex. Namiesto toho skúšajte nové veci a zážitky.

 

6. Sústreďte sa na negatíva

Táto rada môže znieť veľmi nezvyčajne. Keď však chcete zabudnúť na muža, je jednoduché skrášľovať svoje spomienky a idealizovať si ho. Z nejakého dôvodu ste sa však rozišli. Pripomeňte si, prečo ste sa rozišli. Rád vami manipuloval? Alebo žiarlil? Hovoril vám nepríjemné veci, bol vulgárny, vzťahovačný alebo vás podvádzal? Spíšte si zoznam všetkých negatívnych spomienok a prejavov správania. Pripomínajte si ich vždy keď máte pocit, že bol dokonalý a nemôžete bez neho žiť.

 

7. Urobte si doma poriadok

Zero waste a Low waste pre ženy

Vyhoďte všetko, čo vám ho pripomína. Zabudnete naňho rýchlejšie, ak si nebudete odkladať darčeky, ktoré vám dal alebo veci, ktoré ste si zaobstarali spoločne. Suveníry z dovoleniek nie sú dôležitejšie, ako váš duševný pokoj. Tieto veci vás totiž prinútia spomínať na expartnera a vyvolávajú vo vás smútok. Ak si myslíte, že vám bude niekedy ľúto, že ste všetko vyhodili, zabaľte to do škatúľ a odneste na miesto, kam často nechodíte.

obrázky: freepik.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.