Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

PR

Najlepšie módne tipy pre moletky

Nemáte práve takú postavu, akú by ste si želali? Nech už sú dôvody akékoľvek, aj plnšia žena môže vyzerať dobre a cítiť sa vo svojom tele krásne. Poďme si spoločne prejsť rady, vďaka ktorým vám nebude prekážať, že nemáte klasické miery modelky.

 

 

Voľte si správne strihy

Správny strih oblečenia je nanajvýš dôležitý. Ak je vašou problémovou partiou bruško, zbytočne ho nezvýrazňujte úzkym oblečením, a to isté platí aj v prípade stehien či bokov. Kupovať si o číslo menšie oblečenie s tým, že do najbližšej letnej sezóny už určite schudnete tiež nie je správne.

Vždy si oblečenie pred kúpou vyskúšajte a nechajte si poradiť. Je dôležité, aby ste sa vo svojom tele cítili dobre a polovicou úspechu je práve správny strih oblečenia. Preto si na ňom dajte záležať. Skvelým trikom je aj sťahujúce dámske spodné prádlo, ktoré vám opticky zjednotí a zoštíhli postavu. V zimných mesiacoch vám môže postačiť aj strečové tielko pod blúzku či sveter.

 

Ukážte to, čo je na vás pekné

Každá žena, a to aj v prípade, ak máte plnšiu postavu, má partie, ktoré sú na nej pekné. Tie môžete ukázať. Avšak aj tu platí, aby ste to priveľmi nepreháňali. Všetkého veľa škodí. Ak máte štíhly pás, previažte ho pekným opaskom, nezabudnite mať vo výbave aj pekné dámske kabelky a môžete vyraziť. Sú vašou prednosťou štíhle nohy? V tom prípade si môžete obliecť aj kratšiu sukňu či krátke nohavice a voľnejší top. Zamerajte pozornosť na tú časť tela, ktorá sa vám na vás páči!

 

Vytiahnite zo skrine to najlepšie

Mnoho moletiek máva až veľmi premenlivú postavu. Môže to byť spôsobené zvýšeným stresom z práce alebo aj snahou o zlepšenie postavy či diétami.  Niekedy je teda  potrebné vypratanie domu a poriadne prehrabanie skríň, aby ste našli niečo, čo na vás naozaj padne ako uliate.

Ak patríte medzi ženy s týmto problémom, rozhodne sa vám neoplatí hneď vyhadzovať kúsky oblečenia, ktoré vám prestanú sedieť. Tie najlepšie z nich si skúste odložiť pekne bokom a vytiahnete ich v čase, keď to bude aktuálne.

 

 

Voľné oblečenie nezakryje vždy to, čo potrebujete

Dôležité je tiež upozorniť na fakt, že nie vždy voľné oblečenie schová všetko to, čo by ste chceli nechať nepovšimnuté. Voľné oblečenie bude zbytočne zakrývať vaše pekné krivky, pôsobí neforemne a neorganizovane. Preto si na tieto kombinácie radšej dávajte pozor. Ak si zvolíte užšie džínsy, môžete si k nim obliecť voľnejší dlhší top a naopak.

 

Nebojte sa módnych trendov

Ženy, ktoré majú plnší typ postavy sa zvyčajne vyhýbajú typickým módnym prvkom, ale ak je to to, čo milujete, rozhodne sa trendom nemusíte vyhýbať. Základ úspechu spočíva v ich správnej kombinácii. V jesennom období môžete stále nosiť dámske šaty, ktoré však skombinujte, napríklad, so svetríkom na gombíky. Takáto kombinácia bude vyzerať žensky, ale nezameria pozornosť na vaše prípadné nedostatky.

Každý z trendov, ktorý sa vám páči sa dá nosiť tak, aby lahodil vašej postave. Veľa môže vyriešiť už len správna voľba farieb. Ak máte rady extravaganciu, opäť platí, že ju nezameriavajte na tie časti vášho tela, ktoré nevyzerajú najlepšie. Krátky crop top s plnším bruškom nie sú to pravé orechové. Nie všetky trendy sú vhodné, ale stále si máte z čoho vyberať.

 

Ako pristupovať ku farbám?

Jednoznačne pozitívne! Módne pravidlo hovorí, že čierna zakryje všetky nedostatky. Áno, čierna farba na oblečení síce opticky zoštíhľuje, ale to neznamená, že máte byť oblečená v čiernej od hlavy po päty každý deň.

Držte sa podobnej zásady ako v predchádzajúcom prípade a tou je – že farebné oblečenie môžete voliť na tie partie tela, ktorými ste si istejšia. Možno nebudú práve najvhodnejšie veľmi krikľavé a výrazné farby, ale krémová, staroružová, modrá či zemité odtiene – to všetko sú farby, ktoré vám budú svedčať. A garantujeme vám, že to nie je iba čierna!

 

Postava moletky neznamená vždy, že ju máte skrývať. Stačí si zvoliť len vhodné kombinácie a strihy, ktoré z vás razom vyčarujú krásnu bacuľku.

obrázky: pexels.com

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.