Hriešne Krásna

Nový magazín pre ženy o kráse a trendoch

LifestyleVzťahy

6 spôsobov ako potešiť priateľa

Na úvod si úprimne priznajme – láska niekedy nestačí. Preto vás chceme povzbudiť, aby ste na svojom vzťahu neustále pracovali a hľadali drobné i väčšie spôsoby, ako potešiť svojho priateľa. Možno vás prekvapí, že nemusíte investovať do materiálnych vecí. Tak ako hovorí Malý princ od Exupéryho, tie dôležité veci sú očiam neviditeľné a sú vidíme ich len srdcom. A teraz už päť praktických tipov, ako potešiť vášho drahého.

 

 

Venujte mu plnú pozornosť

Existuje päť jazykov lásky a neprerušená pozornosť venovaná tomu druhému sa pravidelne zaradzuje na popredné miesta. Je to v nás hlboko zakorenené, sme sociálne bytosti a potrebujeme cítiť, že na nás niekomu záleží. Našťastie máte k dispozícii celý arzenál účinných spôsobov, ako druhému venovať pozornosť.

Prvým je neprerušené počúvanie. Pri rozprávaní iných ľudí nám často napadajú vlastné spomienky a názory. Skúste si dať nabudúce záväzok a neskáčte priateľovi do reči. Počúvať so záujmom znamená prikyvovať hlavou, udržiavať primeraný očný kontakt a klásť doplňujúce otázky.

Všímajte si ho však aj iným spôsobom. Koľko partneriek pred Vianocami alebo pred narodeninami horekuje, že netušia, čo by ich drahého potešilo? Cielene sa zamerajte na to, aby ste ho čo najlepšie spoznali. Možno vám počas slobodného života ani len nenapadlo, že by ste mohli ísť na ryby alebo, že by ste mohli zbierať známky. Ak to robí vaša polovička, zaujímajte sa o to, hľadajte spôsoby, ako ho podporiť v tom, čo má rád a užívajte si jeho rozžiarené oči.

 

Doprajte mu (a sebe) čas osamote

Čas osamote prospieva
Čas osamote prospieva

Tento tip využijete najmä ak váš partner nie je stopercentný spoločenský extrovert, ale aspoň sem-tam si dožičí aj čas na seba. Na prvé počutie to znie ako pravý opak prvého tipu. Nie je to však tak. Keď ste spolu, venujte si plnú pozornosť. Ale nevyžmýkajte sa vzájomne a udržiavajte vo vzťahu aj túžbu po tom druhom. Nejde len o pánske a dámske jazdy v kruhu priateľov alebo o pracovné cesty, ktorým sa nedá vyhnúť. Vytvorte si spoločnú rutinu a niektoré popoludnie počas týždňa môže mať každý z vás čas iba pre seba. Vďaka tomu si nebudete musieť domýšľať, že s vami odrazu nechce tráviť čas.

Podobne to funguje aj po návrate z práce (a u oboch pohlaví). Ak už spolu bývate, nechajte ho na chvíľu vydýchnuť. Mnoho konfliktov pramení z toho, že druhého človeka zahlcujeme informáciami v nesprávnom čase. Dochádza k preťaženiu a nevrlosti, ktorej by sme sa mohli ľahko vyhnúť, ak by sme mali trochu viac trpezlivosti.

 

Udržiavajte vzrušenie v spálni

Keď máte vymenovať, čo by mal spĺňať váš vysnívaný vzťah, väčšinou skĺzneme k slovám ako kvalitná komunikácia, otvorenosť, dôvera, láskavosť, starostlivosť… Ale v istom bode si musíme všetci priznať, že vzťah bez zdravej sexuality nie je úplný. Udržiavajte vašu spálňu ako miesto plné vášní, kde sa vždy radi vyberiete.

V spálni dbajte na jednoduchosť, priestrannosť a určite v nej nenechávajte žiadne haldy rozhádzaných vecí.  Zabezpečte si kvalitnú drevenú posteľ z masívu, príjemné obliečky, tmavé závesy, tvrdý matrac a nezabudnite ani na príjemné vône. Svojho priateľa potešte tiež erotickými šatami, sexy oblečením, kostýmčekmi, hraním rolí v spálni alebo aj mimo nej.

Vzrušujúca SMS je rovnako príjemná ako víkend mimo mesta, počas ktorého sa od sebe nevzdialite ani na pár centimetrov. Hovorte o vzrušujúcich veciach, investujte do nových zážitkov a hlavne nedovoľte komplexom, aby vám brali vietor z posteľných plachiet.

 

Dávajte pravdivé komplimenty

Bez ohľadu na to, ako sa pri tom tvári, váš priateľ má rád komplimenty (ako každý človek). Keď máte na jazyku niečo pekné, čo by ste o ňom povedali, neváhajte a povedzte to. Jediné pravidlo je nepreháňať to, pretože by mal podozrenie, že ním chcete manipulovať.

Komplimenty sa môžu týkať úplne čohokoľvek a ak nechcete šliapnuť vedľa, buďte vždy úprimná. Ak sa vám páči, ako sa smeje, aký je láskavý k cudzím ľuďom alebo ak obdivujete nejaké jeho schopnosti, povedzte mu to.

Dajte mu zároveň pocítiť, že to, čo pre vás robí, neberiete ako samozrejmosť. Vzťahy sú náročná práca a vyžadujú snahu na oboch stranách. Zamyslite sa nad tým, čo robí konkrétne pre vás a čo robí pre váš spoločný vzťah a budúcnosť. Má dve práce, aby ste sa čím skôr sťahovali do nového? Alebo vás každé ráno vezie do práce, aby ste do nej prišli v pohodlí a bezpečne, aj keď to preňho znamená niekoľko kilometrov navyše? Prejavte mu svoju vďaku, úplne postačí pár slov o tom, že si ho vážite.

 

Skončite s kritikou

Dostatok komplimentov môže úplne zatieniť neustála kritika. Žiadne dve bytosti na svete nie sú absolútne kompatibilné. Preto neočakávajte ani od svojho priateľa, že vám na ňom nebude nič prekážať. Namiesto kritiky vecí a slov, ktoré sú podľa vás nesprávne, skúste popremýšľať nad tým, či ide skutočne o tak vážnu vec, aby ste kvôli nej riskovali svoj vzťah. A to samozrejme platí pre obe strany.

Mohli by ste namietať, že vzťahy sú o kompromisoch a máte právo očakávať od svojho partnera, aby sa vám aspoň do určitej miery prispôsobil. Ak nepoviete čo vám prekáža, nedočkáte sa zmeny, ale skúste dodržiavať aspoň jedno pravidlo – nikdy partnera nekritizujte pred inými ľuďmi. Bude to nepríjemné jemu, vašim známym a v konečnom dôsledku aj vám.

 

Naservírujte si dobré jedlo a/alebo pitie

Približne jeden zo stovky mužov vníma jedlo iba ako palivo, na ktorého chuti a množstve mu vlastne nezáleží. Zvyšných 99 jedlo miluje a má svoje obľúbené špeciality. Potešiť ho môžete hneď niekoľkými spôsobmi. Buď niečo uvaríte sama, alebo si skúsite varenie nového receptu v kuchyni obaja. Aj keď to pre vás možno nie je zvykom, môžete ho pozvať na večeru do obľúbeného podniku.

Možnosťou je aj degustácia vína, alkoholu alebo kávy. Hlavné je, aby sa cítil skvelo. Pokiaľ máte doma pivára, nenúťte ho do nóbl podniku a naopak, keď má rád luxus, pripravte sa na ustrice.

obrázky: freepik

 

Redakcia

Redaktorka magazínu Hriešne Krásna. Snaží sa vám priniesť zaujímavé informácie zo sveta módy, kozmetiky, beauty či dámskeho lifestyle.